سیدمحمدخاتمی

آنچه نام دادگاه بر آن نهادند مغایر موازین قانون اساسی، قوانین عادی و حقوق شهروند
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

آنچه نام دادگاه بر آن نهادند مغایر موازین قانون اساسی، قوانین عادی و حقوق شهروندی بود

۱۰ مرداد ۱۳۸۸

سید محمد خاتمی با نمایشی خواندن آنچه که شنبه دهم مردادماه تحت عنوان دادگاه متهمان حوادث اخیر برگزار شد، اعترافات مطرح شده را فاقد اعتبار عنوان و بر محاکمه مسببان جرم ها و جنایاتی که در بازداشتگاه ها رخ داده تأکید کرد.
سید محمد خاتمی که عصر روز شنبه با جمعی از فعالان سیاسی و نمایندگان فعلی و ادوار مجلس دیدار و گفتگو می کرد تأکید کرد: نظام و دفاع از آن برای همه مهّم و معتبر است و نباید اجازه داد منحرفان به نام نظام به اصل نظام و مردم لطمه بزنند. در نظام ما که حاصل انقلاب اسلامی است، حقّ و حرمت مردم جایگاه والایی دارد و مدافع اصل نظام کسی است که از این حقّ و حرمت و از جمله از رأی مردم و تأثیر واقعی آن دفاع کند


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
ایرانیان رشید هرگز از خواست های به حق خود دست بر نخواهند داشت
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

ایرانیان رشید هرگز از خواست های به حق خود دست بر نخواهند داشت

۹ مرداد ۱۳۸۸

سید محمد خاتمی همزمان با چهلم شهدای اعتراضات پس از انتخابات ضمن حضور در منازل شهیدان سهراب اعرابی، اشکان سهرابی، کیانوش آسا و مسعود هاشم زاده با خانواده های داغدار آنان دیدار و ابراز همدردی کرد. وی در این دیدارها با بیان اینکه ایرانیان رشید هرگز از خواست های به حق خود دست بر نخواهند داشت خواستار آن شد که مسؤولان نسبت به جفایی که به مردم شده و خون هایی که به ناحق ریخته شده و رفتارهای جنایت آمیزی که صورت گرفته بی هیچ درنگ و ملاحظه ای برخورد کرده، داد خانواده های کشته شدگان، بازداشت شدگان و آسیب دیدگان بعد از انتخابات را بستانند.

متن کامل درادامه مطلب...


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
طرح تحقیق و تفحص از انتخابات و مسائل پس از آن می تواند در دستور کار مجلس قرار ..
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

طرح تحقیق و تفحص از انتخابات و مسائل پس از آن می تواند در دستور کار مجلس قرار گیرد

۷ مرداد ۱۳۸۸

مسؤولیت مجلس در قبال انتخابات اخیر و مسائل پس از آن بسیار سنگین است. نمایندگان مردم می توانند امروز طرح تحقیق و تفحص از روند انتخابات و حوادث پس از آن را در دستور کار خود قرار دهند و مطمئنا اگر هیأت بیطرفی این مهم را عهده دار شود، نتیجه کار می تواند بسیاری مسائل را روشن کند.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
پیام تسلیت درگذشت سیف الله داد
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

۶ مرداد ۱۳۸۸

پیام تسلیت درگذشت سیف الله داد
سید محمد خاتمی در پیامی درگذشت معاون سابق سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمند هنرشناس و دردآشنای ایران، سیف الله داد را تسلیت گفت. متن کامل پیام در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

سیف الله داد بزرگ و والامنش نیز به ملاقات پروردگار رفت و جانمان را به آتش اندوه تاب دار کرد.
عزیزی با مناعت طبع مثال زدنی، دانش و بینش روشن، هنرمندی و هنرشناسی و دردآشنای انسان و انسانیت و پای بند دین و ارزشهای اصیل انقلاب مردمی - اسلامی، امروز در میان ما نیست و چه خسارت سنگینی برای ایران و ایرانی و همه هنرمندان و اندیشه وران و فرهیختگان این مرز و بوم. بدون تردید آثار هنری و نقش والای مدیریتی او در عرصه فرهنگ و هنر این کشور هیچگاه از یادها نخواهد رفت.
از خداوند منان برای روان پاک و بلند این عزیز آمرزش و والایی جایگاه و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی و برای همه اصحاب فرهنگ و هنر شکیبایی و پایداری طلب می کنم.

سید محمد خاتمی
1388/5/6


 
comment نظرات ()
 
نظام در خطر اشاعه بیدادگری
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

نظام در خطر اشاعه بیدادگری

۳ مرداد ۱۳۸۸

جمعی از شخصیت ها و فعالان سیاسی کشور در نامه ای سرگشاده، برای پایان بخشیدن به فرایند امنیتی ساختن فضای پس از انتخابات و کوتاه کردن دست عوامل غیرمسؤول، آزادی تمامی بازداشت شدگان و بازگرداندن روند رسیدگی به اتهامات به مجاری قانونی خواستار اقدام قاطع و شفاف مراجع عظام تقلید شدند. متن کامل این نامه در پی می آید:


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
همه پرسی راه برون رفت نظام از بحران
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

همه پرسی راه برون رفت نظام از بحران

۲۸ تیر ۱۳۸۸

سید محمد خاتمی و اعضاء مجمع روحانیون مبارز دیداری متفاوت با خانواده های فعالان سیاسی اجتماعی بازداشت شده در روزهای پس از انتخابات داشتند. آنچه این دیدار را با سایر دیدارهای انجام شده از این دست متفاوت می کرد تماس چند تن از فعالان سیاسی بازداشت شده با خانواده های خود همزمان با برگزاری این دیدار بود.
جلسه هنوز رسمیت نیافته بود که محسن امین زاده، عبدالله رمضان زاده و محسن صفایی فراهانی یکی پس از دیگری با همسران خود تماس گرفتند و هرچند کوتاه فرصت شنیدن صدای عزیزان خود را یافتند. جلسه به پایان خود نزدیک می شد که جواد امام نیز تماس گرفت و فرصتی فراهم شد تا سید محمد خاتمی نیز با وی صحبت کند..


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
پیام تسلیت درگذشت مجتبی تکین
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

پیام تسلیت درگذشت مجتبی تکین

سید محمد خاتمی در پیامی درگذشت دبیر سرویس عکس خبرگزاری مهر، مجتبی تکین را که همواره اسوه اخلاق و بزرگواری بود تسلیت گفت. متن این پیام که خطاب به برادر وی عباس تکین نوشته شده بدین شرح است

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای عباس تکین
خبر درگذشت نابهنگام جناب آقای مجتبی تکین و همسر مهربان و فرزند عزیزش سخت تکان دهنده و تأثرآور بود. می دانم که قلب مهربان شما و همه بستگان محترم در این ماتم سنگین داغدار است و تنها لطف حضرت حق می تواند تسلی بخش جانتان باشد.
این مصیبت را به جناب عالی و همه ماتمزدگان داغدار تسلیت عرض می کنم و برای این عزیزان از درگاه حضرت پروردگار رحمت و آمرزش و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی طلب می کنم.
سید محمد خاتمی
۲۸ تیر ۱۳۸۸


 
comment نظرات ()
 
پیام تسلیت در گذشت استاد مهدی آذر یزدی
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

پیام تسلیت در گذشت استاد مهدی آذر یزدی

سید محمد خاتمی در پیامی درگذشت بزرگمرد منیع الطبع، شکیبا، تیزبین و خداجوی عرصه ادب، استاد مهدی آذریزدی را تسلیت گفت. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهدی آذر یزدی –که رحمت گسترده خدا بر او باد- پس از عمری تلاش مقدس، بخصوص برای آگاه کردن نسل جوان به فرهنگ و ادب والای اسلامی و ایرانی، رخ در نقاب خاک کشید.
این بزرگ از فقر و محرومیت سکویی ساخت تا به وادی غنای فکری و فرهنگی اوج گیرد. مناعت طبع، شکیبایی، تیزبینی، خداجویی و وطن خواهی این نویسنده بزرگ، ستایش هر حقیقت طلب خیرخواهی را بر می انگیزد. نقش او در تاریخِ بیش از نیم قرن اخیر هیچگاه فراموش نخواهد شد.
با دلی آکنده از اندوه، من این مصیبت را به همه دوستداران فضیلت و ادب و ایران بزرگ و خانواده معزز او تسلیت عرض می کنم و از خداوند مهربان برای روان پاک او شادی و آرامش مسألت دارم.
سید محمد خاتمی
1388/4/


 
comment نظرات ()
 
باید بلافاصله موج بی حاصل دستگیری ها خاتمه یابد و دستگیرشدگان آزاد شوند
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

باید بلافاصله موج بی حاصل دستگیری ها خاتمه یابد و دستگیرشدگان آزاد شوند

۱۵ تیر ۱۳۸۸

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی روز دوشنبه پانزدهم تیرماه با یکدیگر دیدار و پیرامون مسائل سیاسی روز و به ویژه پی آمدهای انتخابات و اعتراضات مردمی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست پس از استماع گزارشی از نمونه های بسیار تکان دهنده از رفتارهای خشونت آمیز نیروهای لباس شخصی که متأسفانه با حمایت قوای امنیتی صورت گرفته و با اشاره به شهادت هموطنان بی گناهی که جرمشان تنها اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نتایج انتخابات بود، به شدت از ضرب و شتم مردم بی گناه و حمله های وحشیانه به منازل مردم و خوابگاه های دانشجویان انتقاد و تأکید شد حرکت های مسالمت جویانه مردمی که اوج آن راهپیمایی چند میلیونی خودجوش در کمال آرامش و نظم بود، با اندکی تدبیر و اعتناء به حق مسلم مردم و اعلام انزجار و برائت جستن از دروغ و بی احترامی به مردم می توانست از تبدیل این جریان به یک بحرانی ملی جلوگیری کند.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
اگر این فضای مسموم تبلیغاتی و امنیتی ادامه پیدا کند ...
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

اگر این فضای مسموم تبلیغاتی و امنیتی ادامه پیدا کند با توجه به آنچه انجام گرفت و یک طرفه اعلام شد باید بگوییم کودتای مخملین علیه مردم و جمهوریت نظام صورت گرفته است

۱۰ تیر ۱۳۸۸

اعتراض مردم سرکوب شده، کسانی که باید مدافع حقوق مردم باشند آن ها را تحقیر می کنند و در فضایی تبلیغاتی که مدام از آن سم به جامعه تزریق می شود حرکت مترقی و آرام مردم به اغتشاش و انقلاب رنگی با منشاء بیگانه تعبیر می شود و چهره هایی که همگی سابقه ای روشن دارند هدف پروژه نخ نمای تواب سازی و گرفتن اعترافات بی اساس و نمایشهای تلویزیونی قرار می گیرند و آنگاه دم از آشتی ملی و فضای آرام زده می شود؟!


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
لااقل مردانگی بیاموزید!
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

لااقل مردانگی بیاموزید!
۹ تیر ۱۳۸۸

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس در نامه ای خطاب به مدیر مسؤول روزنامه ایران تصریح کرد: سفر جناب آقای خاتمی و هیأت همراه ایشان با هواپیمایی ترکیه و از طریق استانبول انجام و عزیمت ایشان نیز از همین مسیر و به مقصد تهران صورت گرفته است و لذا خبر مربوط به سفر ایشان از تونس به قاهره و سپس عزیمت ایشان به تهران کذب محض بوده و رسماً تکذیب می شود.
متن کامل درادامه مطلب...


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
راه بازگرداندن اعتماد مردم بیان شده است، بروید تلاش کنید آن راهکار عملی شود.
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

راه بازگرداندن اعتماد مردم بیان شده است، بروید تلاش کنید آن راهکار عملی شود.

۸ تیر ۱۳۸۸

سید محمد خاتمی با ابراز نگرانی از لطمه خوردن به اعتماد عمومی بخش قابل توجهی از جامعه، خواستار تشکیل هیأت بی‌طرفی برای حل مسائل پیش آمده در خصوص انتخابات شد و بر تغییر فضای امنیتی و نظامی کنونی تأکید کرد.
.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
دروغگویی تا کی؟
نویسنده : AMN - ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٥
 

٣تیر1388
دروغگویی تاکی ؟

خبر سراسر دروغ خبرگزاری فارس که مورد استناد سایت رجانیوز و دو روزنامه ایران و کیهان قرار گرفته بود به تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ توسط دفتر سید محمد خاتمی سریعا و صریحا تکذیب شد؛ دروغ پراکنی که متأسفانه توسط سایت حامی دولت و دو روزنامه ای صورت گرفت که از بودجه بیت المال اداره می شوند.
این اکاذیب در حالی مطرح شد که این سفر با اطلاع کامل مسؤولین وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس انجام شده است.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()