سیدمحمدخاتمی

دیدار سید محمّد خاتمی با پاپ بندیکت شانزدهم ( خبر )
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۸
 

 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۶

دیدار سید محمّد خاتمی با پاپ بندیکت شانزدهم

ید محمّد خاتمی، رئیس مؤسسه‌ بین المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها که در ایتالیا به سر می برد، روز جمعه در واتیکان، با پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان دیدار و گفت‌و گو کرد.

در این دیدار دو طرف حمایت قاطع خود را از کنفرانس صلح عراق که در حال حاضر در شرم الشیخ در جریان است، ابراز داشته و بر لزوم ابتکار جامعه بین المللی برای آغاز گفت‌وگوهای جدّی درمورد خاورمیانه تأکید کردند.

متن کامل درادامه مطلب


 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۶

دیدار سید محمّد خاتمی با پاپ بندیکت شانزدهم

سید محمّد خاتمی، رئیس مؤسسه‌ بین المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها که در ایتالیا به سر می برد، روز جمعه در واتیکان، با پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان دیدار و گفت‌و گو کرد.
در این دیدار دو طرف حمایت قاطع خود را از کنفرانس صلح عراق که در حال حاضر در شرم الشیخ در جریان است، ابراز داشته و بر لزوم ابتکار جامعه بین المللی برای آغاز گفت‌وگوهای جدّی درمورد خاورمیانه تأکید کردند. گفت‌وگویی که به حفظ حقوق و منافع تمامی طرف‌های ذی‌نفغ در عین محترم شمردن مشروعیت بین المللی و پذیرش ضرورت اعتماد متقابل منجر شود.
سیّد محمّد خاتمی پس از دیدار با پاپ بندیکت شانزدهم که یک ساعت به طول انجامید، با تارچیزیو به‌رتونه و دومینیک مامبرتی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه واتیکان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدارها، طرفین بر اهمیت گفت‌وگوی آرام میان فرهنگ‌ها برای فائق آمدن بر تنش‌های شدید حاکم بر جهان و همکاری هرچه بیشتر برای دستیابی به صلح و توسعه برای تمامی ملت‌ها تأکید کردند. همچنین در مورد وضعیت جامعه مسیحیان در کشورهای خاورمیانه و ایران و مسایل مربوط به آنان صحبت به عمل آمد.
سیّد محمّد خاتمی قرار است در ادامه برنامه‌های خود، با رومانو پرودی و ماسیمو دالما، نخست وزیر و وزیر امورخارجه ایتالیا دیدار و گفت و گو کند.


 
comment نظرات ()