سیدمحمدخاتمی

بن بست هسته‌اى از راه مذاکره حل مى‌شود ( خبر )
نویسنده : AMN - ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٧
 

۳ فروردین ۱۳۸۶

بن بست هسته‌اى از راه مذاکره حل مى‌شود

رئیس جمهوری سابق ایران به شدت از آمریکا به خاطر اعمال فشار علیه برنامه‌های هسته‌ای تهران انتقاد کرد.

سیّدمحمّد خاتمی که از روز پنجشنبه برای یک سفر چهار روزه تهران را به مقصد دهلی نو ترک کرده است، طی سخنانی تأکید کرد:

متن کامل درادامه مطلب


۳ فروردین ۱۳۸۶

بن بست هسته‌اى از راه مذاکره حل مى‌شود

رئیس جمهوری سابق ایران به شدت از آمریکا به خاطر اعمال فشار علیه برنامه‌های هسته‌ای تهران انتقاد کرد.
سیّدمحمّد خاتمی که از روز پنجشنبه برای یک سفر چهار روزه تهران را به مقصد دهلی نو ترک کرده است، طی سخنانی تأکید کرد: برنامه‌های هسته ای ایران صلح‌آمیز است و این برنامه‌ها هیچ ارتباطی با سلاح‌های هسته ای ندارد. نیازی نیست که برنامه‌های هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع داده شود. بدون تهدید و استفاده از ابزار قدرت نیز می‌توان با شیوه های مسالمت‌آمیز این مشکل را حل کرد. تهران انتقاد کرد.
وی که در حضور مانموهان سینگ، نخست وزیر هند و فرانسیس فوکویاما محقق و نویسنده برجسته سخن می گفت با اشاره به نقش آمریکا در اعمال فشار و تحریم‌های بیشتر علیه ایران تأکید کرد: نگرش واشنگتن نگرشی یک جانبه است و این فشارها می‌تواند اوضاع را بدتر کند. ما معتقدیم بن بست هسته ای ایران می‌تواند از طریق مذاکره حل شود.  ما خواهان سلاح هسته ای نیستیم. ایران آماده مذاکره است و در این زمینه هیچ پیش شرطی لازم نیست. آنچه لازم است تنها حسن نیت است.
سیّد محمّد خاتمی در پاسخ به سؤالی درباره همکاری های احتمالی ایران و پاکستان در مسائل هسته ای گفت: ما با هیچ کشوری روابط خاص درباره‌ تحقیقات در امور هسته ای نداریم. ایران به هیچ کشوری کمک نخواهد کرد تا برای دیگر کشورهای جهان تهدید محسوب شود.

 
comment نظرات ()